קסם על ים כינרת

 ויויאן גלזר היא אמא של אלחי, צעיר בן 20 המתגורר במסגרת דיור בקהילה במרכז 'סדנת שילוב' שבקיבוץ עין צורים. השילוב המוצלח של בנה הוביל אותה להקים פרויקט גיוס כספים והעלאת מודעות לשילוב, באמצעות אירוע צליחת הכינרת לנשים. סיפור על אמא שהחליטה לתת חזרה

 

 טל קירשנבוים 12.6.11
 
ב-25 למאי התקיים אירוע לצליחת הכנרת לנשים בלבד, שמטרתו גיוס כספים למען מרכז 'סדנת שילוב'  שבקיבוץ ראש צורים בגוש עציון.  (ראו סרטון בסיום הכתבה)
 
מרכז 'סדנת שילוב' הוא פרויקט שילוב בגוש עציון, אשר מסייע לילדי החינוך המיוחד ש "נפלו  בין הכסאות", והוא כולל  בית ספר לחינוך מיוחד, משק חקלאי טיפולי, תכנית גנים, מועדונית, תעסוקה לבוגרים ודיור בקהילה.
 
את אירוע ההתרמה המקורי יזמה ויויאן גלזר, אמא מיוחדת  של אחד הדיירים בסדנא, ויחד עם צוות מארגנות רחב, הקימה אירוע גיוס כספים לפעילות המרכז ולהעלאת המודעות לשילוב אנשים עם מוגבלויות בקהילה. 
 
הפרויקט 'צליחת הכינרת לנשים למען סדנת שילוב' או באנגלית: 'swim 4 sadna' הוא אירוע שמתקיים זו השנה השנייה, ובו מתחרות נשים בצליחת הכינרת, כאשר הן נדרשות לשלם דמי השתתפות המועברים לטובת פעילות סדנת השילוב.
 
 "המטרה שלי הייתה לחשוף את 'סדנת שילוב' לקהל חדש שיוכל להיות שותף ולקחת חלק בפרויקט" מספרת גלזר: "הבן שלי היה חלק מהסדנא, והיה לי צורך עז לתת בחזרה למקום שנתן לבני כל כך הרבה. השילוב המוצלח בקהילה נתן לו ולנו כמשפחה, חיים מלאים. הילד שלי מאושר, הוא גר במסגרת אוהבת שיודעת לגדל ולהעצים אותו. אני יודעת כמה זכיתי כי אני מכירה את כל ההיבטים והקשיים שהורים לילדים מיוחדים עוברים".
 
ההתייחסות לילד המיוחד
 לפני 20 שנה, כאשר נולד אלחי, בנה הקטן של גלזר, הוא אובחן כסובל מלקות שכלית, והרופאים העריכו כי סביר להניח שלא יוכל ללכת ויזדקק לכסא גלגלים לשארית חייו.
 
"כאשר חרצו עבורו את הדין ואמרו לי שהילד שלי לא יילך, יכולתי ללכת להוציא כסא גלגלים מ'יד שרה' ולהיות מנויה על הכסא עד היום.  במקום זה התחלנו בעלי ואני להפעיל את אלחי ואת רגליו. אחרי חצי שנה אלחי כבר צעד את הצעד הראשון שלו, והיום הוא כבר רץ יותר מהר ממני." 
 
גלזר מספרת, כי הדרך הנכונה בעיניה להתנהל ולהתמודד עם גידול ילד עם צרכים מיוחדים היא להסתכל על הילדים בגובה העיניים ולא לתת להם הרגשה שונה רק כי יש להם מוגבלות. "ברגע שההתייחסות שלך לילד היא כמו לשאר הילדים ואת דורשת ממנו כפי שאת דורשת מאדם אחר, אז הוא ירגיש שהוא כמו כולם ויתאמץ להגיע לזה. ברגע שאת נותנת התייחסות המאפשרת מקום להתנהגות אחרת אז גם הילד יילך לפי המסר הזה".   
 
"זו לא בושה לבקש עזרה"
 גלזר מספרת, כי ההתמודדות עם ההורות המיוחדת שלה הובילה אותה להחלטה כי היא לא מסתגרת אלא נפתחת לאנשים שמסביב ומצרפת אותם למסע שלה: "העולם מלא בחסד, אנשים מעוניינים לעזור אך הם לרוב לא יודעים איך. אירוע צליחת הכינרת מאפשר לנשים להרגיש שהן נותנות ומסייעות לקהילה בפרויקט חשוב מאין כמוהו".  
 
  צפו בקליפ:  
 

 

  • Sponsores By:
  • בינת מערכות תוכנה
  • אינטרנט בינת
  • GoLinks
  • Davit
  • קרן
  • קרן