תודה לכל הצדיקים

 מאת: אלי והדיה שמואלי

 

פורסם: 22/11/2012


בפעם הקודמת כתבתי כאן שצדיקים – מלאכתם נעשית בידי אחרים, ואיך, כנגד כל הסיכויים, עידן שלנו עבר טיפול שיניים בהרדמה כללית במכון לטיפולי שיניים ושיקום הפה וניסיתי לדמיין איך השגחה עליונה שמרה עלינו והצליחה דרכנו מהתחלה ועד הסוף.

 

בטור הזה אנחנו רוצים לומר תודה לכל אותם אנשים עם נשמה טובה וענקית שהכרנו במשך הזמן, שהכירו את עידן שלנו והיו עמו בכל מיני הזדמנויות: בתקופת הגן, בחגים אצל סבא וסבתא, בחופשים ובקייטנות כאלה ואחרות. גם לחברים בעבודה של רעייתי ושלי, שמודעים היטב לדאגה הרבה שלנו למצבו של הילד, ומקבלים הכל בהבנה... כולם אמרו שעידן מרגש אותם עד דמעות בכל מה שהוא יודע ועושה ושזאת חוויה מאתגרת לעבוד עם ילד שכזה.

 

עידן בן 7 וכבר לומד בכתה א', וההתרגשות היא עצומה: מעבר לכך שהילד הסתגל ללמידה בקבוצה עם ילדים נוספים (עד כמה שניתן), רואים את השמחה בעיניים שלו בכל פעם שהוא עולה להסעה לביה"ס, ובערב כשהוא מגיע בחזרה. יום הלימודים שלו ארוך ואינטנסיבי וכולל את מגוון הטיפולים הדרושים וגם שחיה.

 

חלק מצוות ביה"ס כבר הכרנו בעבר כשהיינו צריכים טיפולים מחוץ למסגרת המקובלת, וכעת אנו בטוחים שהוא בידיים טובות ולא מחסירים ממנו שום דבר. 3 פעמים בשבוע הוא ממשיך להגיע למועדונית קרובה וחוזר הביתה רק אחרי 7 בערב. עם הזמן, רעייתי ואנוכי הפכנו אקטיביים יותר ויותר בכל פעם שיש לו חופש מהלימודים, ורשמנו אותו לקייטנות ולפעילויות שמתאימות לו. לקחנו גם חופש מהעבודה כדי לבלות איתו ועם אחיו הקטנים בפעילויות אחרות עם כל המשפחה. השתדלנו למלא לו את החוסר שנוצר בימים הרבים בהם הוא לא נמצא במסגרת לימודית.

 

גם בקיץ האחרון מצאנו בעבורו את הכי טוב שרק היה אפשר, והוא כמעט ולא היה בבית. מקייטנה אחת הוא עבר לשנייה ואל האחרת הוא הגיע באיחור של יומיים וחצי מפני שבדיוק באותו הזמן יצאנו כל המשפחה לנופש. ראינו את קבלת הפנים החמה בכניסה לקייטנה, ראינו את שמחת החיים של כולם וראינו גם את הסיפוק הגדול אצל כל הצוות הגדול המנהל את הקייטנה, המקרינים אור על כולם, ממש כמו מלאכים. גם הקשר הרציף עם צוות ההדרכה נשמר ומדריכים שהדריכו אותו בקייטנות והוקסמו ממנו, מזמינים אותו להתארח אצלם בשבתות ובחגים.

 

וכבר היו מקרים בהם סבא וסבתא הזמינו אותנו להתארח אצלם בשבת, ונאלצנו לוותר כי עידן כבר הוזמן מראש ודווקא אחד המקומות בהם עידן הכי אוהב להיות הוא הבית (והחצר הגדולה) של סבא וסבתא, ואיך סבא ישתול בלעדיו בצל ירוק בעדניות?

 

 

 

 

  • Sponsores By:
  • בינת מערכות תוכנה
  • אינטרנט בינת
  • GoLinks
  • Davit
  • קרן
  • קרן