הורים בונים מציאות חדשה

 

 

ברוכים הבאים לדף שלנו, של ארגון קשר.

בואו נדבר קצת על גבורה, עוצמה, ואפשרויות.

 

מה הופך את המשפחות שלנו לגיבורות?


אנחנו מגדלים את ילדינו כמו שכול הורה אחר מגדל את ילדיו. אלא שהדרך שלנו מיוחדת ושונה. אנו נאלצים להתיר חסמים שקיימים במדינה ובחברה ומגבילים את הילדים שלנו, אנו נלחמים עבור הילדים שלנו ומאמינים בהם גם במקרים שאחרים מאמינים בהם פחות.
אנחנו לא רוצים להיות גיבורים. לא תודה. נכפה עלינו להיות כאלה. ההתמודדות שלנו לא קלה. כדי שתהיה קלה יותר, אנחנו בארגון קשר, מאמינים גדולים בקהילות יישוביות של הורים. אנו בונים קהילות אלה, בין השאר, באמצעות תכנית "הורים בונים קהילה".

 

********

מהי תכנית "הורים בונים קהילה"?


הקהילה יוצרת את ה"ביחד", שמהווה תרופת נגד לבדידות, לחוסר המידע, לחוסר האונים, לקרקע שנשמטת כשאתה מגלה שהילד שלך הוא ילד עם צרכים מיוחדים.
תכנית "הורים בונים קהילה" מתרחשת ביישובים שונים, והיא כוללת:
1.קורס מנהיגות להורים.
2.קבוצת המנהיגות מגייסת משפחות רבות ביישוב היוצרות אירועים משותפים.

3. נוצרת קהילה של משפחות להן ילדים עם צרכים מיוחדים. קהילה היוזמת הרצאות וסדנאות, קהילה החוגגת אירועים וחגים, מקבלת מידע ונלחמת על זכויותיה במקביל לעבודה בשותפות עם הרשות המקומית וגורמים אחרים ביישוב על מנת לפתח שירותים נוספים כגון מועדוניות, קייטנות, ועוד.

 

 

הניסיון שלנו מראה כי החיבור בין משפחות מיוחדות הוא מקור לחוסן ולעצמה.  כשישנה קהילה של משפחות מיוחדות בתוך יישוב היא יוזמת ושותפה שווה בפיתוח מענים ושירותים עבור המשפחות המיוחדות והיא מקור לעזרה הדדית ולפתרון בעיות. 

 
התכנית "הורים בונים קהילה" של ארגון קשר נעשית בשיתוף קרן משפחת רודרמן, רשויות מקומיות  ושותפים נוספים, כשהפעם חברו למאמץ זה גם רשתות מועדון הלקוחות you וקבוצת אלון. אנחנו פונים גם אליכם להיות שותפים על מנת שהקהילות ימשיכו להתפתח ולקבל ליווי וכלים ליצור שינוי.

 אנחנו שמחים לשתף בדבריה של שירה רודרמן, מנהלת קרן משפחת רודרמן בישראל, כשותפים וותיקים ומרכזיים שלנו בתוכנית זו:

 

 

 
 
"יחד עם ארגון קשר פיתחנו מודל מנהיגות הורית יישובי
 
 זהו מודל אשר שם את המשפחה במרכז יחד עם יצירת קהילה חזקה ונוכחות יישובית משמעותית תוך כדי חיזוק הגישה והמסר כי שילוב ועצמאות הם ההווה והעתיד של המשפחות המיוחדות.
 
אנו גאים ושמחים כי מודל זה הפך להיות נחלת כלל השותפים ומוקירים את ארגון קשר על שותפותם והובלת השיח המקצועי"
 

 

בין היישובים השותפים בתוכנית עד כה:  אשקלון, רחובות, גדרה, מזרח ירושלים, חולון, פתח תקווה, הרצליה, קרני שומרון, באקה אל גרבייה, חיפה, מגדל העמק, קצרין גולן. בימים אלה גם יצאנו בתוכנית גדולה ב- 10 יישובים ערביים בצפון הארץ, בשיתוף מכללת אל קסאמי וקרן צעד אתי (היישובים הם באקה אל גרבייה, כפר קרע, אום אל פחם, גסר אל זרקא, פרדיס, דיר חנה, כפר מנדא, טורעאן, בועינה-נגידאת, בסמה, אעבלין) והיד עוד נטויה.

 

בעזרתכם.

 

********

 

  • Sponsores By:
  • בינת מערכות תוכנה
  • אינטרנט בינת
  • GoLinks
  • Davit
  • קרן
  • קרן